Książki, książki dla kobiet

Słodki smak uczuć

Miłość jest uczuciem, które chciałby odnaleźć każdy. Napawa optymizmem, zapewnia motywację do walki o lepsze jutro, a także wypełnia umysł i serce świadomością, że nie jesteśmy na świecie sami i posiadamy niezawodne oparcie w drugim człowieku. Niestety, los bywa kapryśny i często okrutny. Potrafi bez żadnych wyrzutów sumienia zastąpić wcześniejsze szczęście samotnością, gorzkim rozczarowaniem i nieufnością. Nie warto się jednak poddawać. Znakomicie przekonali się o tym bohaterowie książki pod tytułem „Zacznijmy jeszcze raz”, trzeciej części z cyklu „Jagodowa miłość. Tom 3. Zacznijmy jeszcze raz” autorstwa Natalii Sońskiej.

Szukając przepisu na słodkie życie

Jagoda pracuje w cukierni o wymownej nazwie „Słodka”, gdzie z pełnym zaangażowaniem oddaje się pieczeniu i ozdabianiu słodkości różnego rodzaju. Bardzo lubi swoje zajęcie, które stanowi dla niej przydatną odskocznię od problemów życia prywatnego, w którym niestety nie jest już tak słodko. Rozwód z niewiernym mężem sprawia, że nabiera dystansu wobec mężczyzn. Na przekór wszystkiemu nawiązuje jednak relację z Tomkiem, mężczyzną po przejściach, z którym łączy ją zaskakująco wiele. Z biegiem czasu na jej drodze pojawia się Teodor, który jest prawnikiem pomagającym w sprawach biznesowych związanych z funkcjonowaniem cukierni. Para zbliża się do siebie, co sprawia, że Jagoda zaczyna wierzyć w to, że zbudowanie stabilnego, trwałego i opartego na szczerości związku jest jeszcze możliwie. Niespodziewanie do jej życia powraca Tomek, a kobieta zdaje sobie sprawę z tego, że nie wyrzuciła go ze swoich myśli. Na dodatek jej serce wciąż bije szybciej na jego widok. Co powinna zrobić w tej sytuacji? Jaka decyzja okaże się właściwa?

Romantyczny czar codzienności

„Zacznijmy jeszcze raz” to trzeci tom z cyklu książek pod tytułem „Jagodowa miłość”. Wcześniej ukazały się w nim: „Cała przyjemność po mojej stronie” oraz „Co jeszcze mogę dla ciebie zrobić?”. To seria ciepłych opowieści o życiowych perypetiach bohaterów, z którymi czytelnik w łatwy sposób może się utożsamić. Miłosne rozczarowania, nowe nadzieje, finansowe tarapaty, poszukiwanie swojego miejsca na Ziemi – a wszystko to w klimatycznym miejscu pełnym smakowitych przysmaków.

Natalia Sońska, autorka, to jedna z dobrze znanych polskich pisarek. Specjalizuje się w publikacjach z gatunku literatury kobiecej i obyczajowej. Wśród wydanych przez nią książek znajdują się takie pozycje, jak między innymi: „Listy (nie)miłosne”, „Kropla zazdrości, morze miłości”, „Obudź się, Kopciuszku”, czy „Przyjaciółki”.