Orientacja Precyzyjna

WYNIKI ORIENTACJI PRECYZYJNEJ

ZASADY ROZGRYWANIA ETAPU ORIENTACJI PRECYZYJNEJ

Orientacja Precyzyjna… dla części z Was pewnie brzmi ta nazwa dość enigmatycznie, ale już wyjaśniamy! Jest to dyscyplina paraolimpijska, jedna z czterech dyscyplin Orientacji Sportowej, która powstała z myślą o osobach niepełnosprawnych. Ważna jest tu umiejętność dokładnego czytania mapy i zrozumienia terenu, w którym zawodnicy się poruszają. Uczestnicy mogą przemieszczać się wyłącznie wzdłuż głównej drogi (o nawierzchni takiej, żeby nadawała się dla każdego), a rozstawione w terenie punkty kontrolne obserwują z odległości. Ich zadaniem jest zdecydowanie, który z tych punktów odpowiada punktowi zaznaczonemu na ich mapie. Sprawność motoryczna nie ma wpływu na wynik końcowy. Na trasach orientacji precyzyjnej z powodzeniem konkurują ze sobą osoby niepełnosprawne z pełnosprawnymi. Od 1999r jest rozgrywany Puchar Świata, a od 2004 Mistrzostwa Świata. W 2013 odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski i rozgrywane są do tej pory.

Jeśli Was to zainteresowało to po detale i teorię odsyłamy do super ludzi, którzy z chęcią dzielą się swoją wiedzą i pasją: www.orientacjaprecyzyjna.pl.

W sobotę 21.04.2018 zapraszamy do Wałkowej by od 12:30 wziąć udział w darmowych zajęciach pokazowych z Orientacji Precyzyjnej. O 13:30 ruszają natomiast zawody. Koszt udziału w zawodach to 5 zł od osoby niepełnoletniej i 10 zł od osoby pełnoletniej.

Tych co chcieliby wziąć udział w Orientacji Precyzyjnej podczas Pucharu Doliny Baryczy w RJnO 2018 zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego dostępnego tu: www.baryczrjno.pl/formularz-zgloszeniowy-puchar-doliny-baryczy-w-rjno-2018.

Lokalnie swoich sił w orientacji precyzyjnej możecie spróbować również podczas cyklu zawodów Zielony Wrocław i WNOF (info: www.bno.pl) oraz w lipcu 2018 przy okazji Mistrzostw Polski w Orientacji Precyzyjnej rozgrywanych we Wrocławiu, a może i w samych mistrzostwach. Co Wy na to? 😉